Novinky
O nás
Náš pes
Naše feny
Štěňátka
Galerie
Kontakt
Odkazy
Vzkazy

Vítejte - Welcome
Chovatelská stanice
FCI Kennel

west highland
white terrier


o NÁS

Naše chovatelská stanice Krásný Sen byla zapsána v roce 1994 pro chov šarpejů a dá se říct, že vlastně naší poslední fence Čelzině vděčíme, za to, že naše chovná skupinka West Highland White teriérů se nám rozrostla o tři krásné fenky.
A jak to vlastně začalo? Šarpejka nám zůstala sama, při pohledu na ni, kdy byla zvyklá na smečku, jsme ji chtěli pořídit kamarádku. Trošku to byl problém, protože Čelza se taky nesnesla s každým pejskem. Vybrala si sama při návštěvě na veterině. Potkali jsme tam asi 4měs. fenečku westíka. Kamarádky na první pohled a bylo rozhodnuto, co bude doma jako další člen rodiny. A tak jsme začali hledat chovatele, který se věnuje chovu s pp. Našli jsme slušnou paní chovatelku a její krásnou skupinu westíků. V té době měli zrovna poslední volnou fenku, nebylo nad čím váhat a po domluvě jsme si přivezli domů koncem srpna 2001 malou Bonny. Všichni jsme byli nadšeni, nejvíc Čelzina a děti.
Šarpejka byla od štěněte lenivá a ráda spala, malá Bonny byla veselá hravá aktivní kousačka do Čelzy. Musím napsat, že to byla pro nás velká změna ale krásná. Na ten den, kdy se stala ta tragedie snad nikdy nezapomeneme. 25.8.2001 jsme o Bonnynku navždy přišli. Nebudu už vzpomínat jak. Po týdením pláči a smutku a mému zařeknutí, že žádný pes u nás už nikdy nebude a Čelza si v klidu dožije, jsme nevydrželi a s pomocí paní chovatelky odkud pocházela Bonny, jsme si přivezli domů novou fenečku. Co měla za jméno v pp bylo úplně jedno je to zase Bonny. 21.9.2001 bydlí s námi nová Bonny, celá rodina včetně Čelzy září štěstím.
Asi po půl roce byl další rodinný návrh: co si tak pořídit ještě jednu fenku westíka? Bude u nás doma více veselo. Návrh byl schválen. A tak na začátku srpna 2002 jsme si dovezli domů, opět od stejné chovatelky, naši Kačenku. Za pár dní se náš byt a zahrada mění, starší Čelzina nahání roční Bonny a jim v patách malá Kačenka. Okupují všichni všechno, dětské pokoje, koupelnu ale hlavně naše postele. No co se dá dělat, když jsme jim to dovolili.
Čas běží a s Čelzy se stala dáma v letech, Bonny má za sebou několik výstav a úspěšně dopadla na svodu, Kačenka je v pubertálním věku. Plánujeme první štěnátka a než jsme se nadáli bylo to tady. Krytí proběhlo v klidu a za dva měsíce se nám narodil první vrh. V naší smečce byla krásná souhra, malí rostli, nikdo nikoho nenapadal, Čelza a Kačka měli o zábavu postaráno. Nadešel čas a malí měli nové paničky, postupně opouštěli naši rodinu a za pár tydnů nás důstojně opustila i Čelza, bylo nám moc smutno. Kačka dorostla do věku výstav a na svodě taky uchovněna, takže nic nebránilo mít další malé. Povedlo se. Měli jsme druhý vrh. Radost z výstav a a chovu westíků je tak velká, že jsme si domů dovezli koncem září 2005 třetí fenku Ginu, na kterou jsme čekali víc než rok. Než jme přivezli Ginu, povedl se nám u Bonny druhý vrh.
Osud naší chovatelské stanice je nastálo zpečetěn a dokud to bude možné, velmi rádi a s láskou se budeme věnovat chovu westíků.


© fefi design 2007
fefi.wz.cz